V pátek jsem zaznamenal informaci, že parlament schválil zákon o terorismu. Přesný název neznám, ale jde o zpřísnění dosavadní právní úpravy. Trestné je schvalování a propagace terorismu, rozsudky mohou přinést několik let vězení. Myslím si, že z toho bude nástroj na stíhání nepohodlných osob, případně na získávání laciných bodů pro policii a soudy. Nic dobrého to není, lidé si budou muset dávat pozor, aby o něčem posvátném nahlas nepochybovali nebo to nepopírali. Jsem velmi zvědav, jak se to uplatní v praxi. V České republice se terorismus jako takový nevyskytuje. Osobně tu dnes obecně užívanou ideologii terorismu považuji za nástroj uměle vytvořený. Zrodil se náhle, což je víc než výmluvné. Teroristé jsou hlavně ze zemí, které jsou rozvráceny vojenskými intervencemi – Irák, Libye, Sýrie, Afgánistán, Palestina, Jemen... Kdopak a proč to tam rozvrátil a rozvrací stále? Dnes propaganda útočí na Rusko a presidenta Asada. To, že tam i jiní bombardují civilní cíle, se nezmiňuje. Třeba toto. (Asi to bude označeno za ruskou propagandu, ale nejde o to odkud to je, ale co to sděluje.) A když se podíváme do minulosti? Byla nutná Hirošima a Nagasaki? Jakpak se válčilo ve Vietnamu? Rozvrat Jugoslávie byl také účelový. Jaký ostrov demokracie se stal z Kosova? Mohl bych uvádět všemožné příklady. Pravda se postupně dostává na povrch, ale oficiální propaganda si mele pořád to svoje.
Politické dění v České republice mi připomíná Kocourkov. Pořád se uvádí jako státní svátek 28. říjen. Proč? Stát, který tehdy vznikl, již neexistuje. Co tedy oslavují? Rozpad monarchie? Jediný státní svátek by mohl být den vzniku České republiky. Kocourkov připomíná obvinění presidenta Zemana, že žádal ministra kultury D. Hermana, aby se nescházel s dalajlámou. Protože mu Herman nevyhověl, byl prý jeho strýc J. Brady vyškrtnut se seznamu vyznamenaných na den 28. října. O tom prý píše i tisk ve světě. No jistě, žid byl ze seznamu vyškrtnut, židovský tisk (The New York Times, The Jerusalem Post...) spustí povyk. Tím samozřejmě nic jiného netvrdím. A už se dali mnozí slyšet, že na oficiální oslavy na Hrad nepřijdou. Směšná figurka P. Gazdík pořádá shromáždění toho dne na Staroměstském náměstí. Lidovci se přidali – ministr zemědělství D. Jurečka, nynější lidovec s pestrou politickou minulostí P. Pithart, exlidovec předseda TOP 09 M. Kalousek, připojila se prý i Univerzita Karlova a z mého pohledu odporný kněz Halík vybízí k ignoranci oficiálních státních oslav a jiní (odeesáci, různí sociální demokraté...) se také dali slyšet, že na ně nepřijdou. No jsem zvědav, kolik lidí na Gazdíkovo shromáždění přijde. Pro mě znamená 28. říjen jen to, že místní obchod Hanačka bude jako jiné větší obchody uzavřen. Pěkná pitomost.
V sobotu jsme měli odpoledne slunečno, což bylo po deštivých dnech příjemné. Vypravil jsem se na místní fotbal, ale vydržel jsem jen první poločas. Přece jen bylo chladno a posezení na tvrdé lavici v chladném větříku se mi stalo nepříjemným. Ivanovice hrály s Pačlavicemi B. Po první půli byl stav nerozhodný, pak jak jsem se dozvěděl, hosté vyhráli tři ku jedné. Smutný výsledek.
Od dětství trpím na vznik oparu v oblasti nad rty. S postupujícím věkem se situace zlepšila, ale občas se opar objeví. Kupoval jsem na to drahé mastičky v lékárně, ale ty se musí nasadit úplně na začátku a stejně moc účinné nejsou. Osvědčilo se mi preventivní i současné užívání Riboflavinu a domácí prostředek – v lahvičce Alpy se rozpustí pět tablet Acylpyrinu a přidá se několik kousků hřebíčku. Acylpyrin se rozpustí hned (nerozpustná bílá usazenina jsou plnidla), hřebíček se musí macerovat asi týden až 14 dní. Tento lihový roztok jsem aplikoval, hned jak jsem si citlivého místa při ranním holení všiml. Efekt byl výborný. Postižené místo se nerozvinulo, je jen mírně patrné, nebolestivé. Po pár dnech byl opar pryč. Možná by stačilo udělat si kašičku z rozdrceného Acylpyrinu a aplikovat ji na postižené místo. Ale zmíněný roztok se dá užívat i na jiná postižení. Hřebíček zřejmě působí proti bolesti.
Žádné komentáře:
Okomentovat