Počet zobrazení stránky

středa 28. června 2017

Středeční deníček


Rakouský president A. Van der Bellen navštívil Prahu a sešel se s presidentem M. Zemanem. Ten mimo jiné řekl, že by bylo vhodné přestěhovat EU z Bruselu do Prahy. No mě to připadá jako špatný vtip. Konečně co jiného takové nápady znamenat mohou? Článek je zde.
Sněmovna přehlasovala senát a potvrdila svou verzi nového stavebního zákona. Pokud to povede ke zjednodušení řízení a zkrácení termínů, je to správné. Dnešní doba je zamořena všelijakými námitkami, protesty, pak posudky, stanovisky, schvalováním... vše musí řešit nějací experti za honoráře. Vše se tak prodražuje a prodlužuje. Píše se o tom třeba zde.
Nechápu, proč USA pořád něco vymýšlí proti syrskému presidentu B. Asadovi. Nyní tvrdí, že zase chystá chemický útok proti vlastnímu obyvatelstvu. Stupidní tvrzení. O reakci Ruska je tento článek: zde. Na stejném serveru jsou i další články na syrské téma. USA tvrdí, že to mají ze zpravodajských služeb a že nic z důkazů nepředloží.
Europoslanec a předseda Strany svobodných P. Mach bojuje v EU. Za co? Třeba za Moravu? Kdepak. Za židovské osadníky. Každému může být nyní jasné, co je tento pán zač, a o co se v politice opírá. Článek je zde.
J. Kalvoda, M. Kocáb, J. Ruml, J. Šiklová a podobní exoti se pokoušejí o cosi s prohlášením Několik vět 2017. No, nikdo o ně nestojí, tak se snaží rozvířit vody. Jeden směšnější než druhý. Melou cosi o zašlapávání hodnot TGM a V. Havla a o současném presidentu jako mocenské loutce Moskvy a Pekingu. Jaké hodnoty představuje třeba V. Havel? Alkoholické radovánky nejen na Hrádečku... vůbec škoda řeči. Myslím, že to vyšumí do ztracena. Kdopak o tu pakáž dnes stojí?
Na kole jsem počátkem týdne moc nejezdil, odpoledne bylo počasí nejisté, až ve středu dopoledne jsem vyrazil na delší cestu. Bylo slunečno, teplo, ale po cestě v terénu vál docela silný vítr. U rybníka jsem si popovídal s pánem, co má na starosti prodej rybářských lístků. Říkal, že v současnosti zde chybí tři čtvrtě metru vody. Ptal jsem se ho na možnost umístění laviček u rybníka, jen se usmál a vysvětlil mi, že zdejší vandalové by je naházeli do rybníka. Popsal mi jednotlivé takové případy v tomto místě. Podobně jsem se pobavil v Nezamyslicích s jedním pánem, kterého zajímalo elektrokolo. Hovořil pak o všem možném, ukázal mi třeba pána na kole, to je prý náměstek ministra, žije částečně zde a částečně v Praze. Více mě zajímalo čapí hnízdo, které jsem pozoroval na stožáru ve středu městečka. Dva čapí rodiče krmili mladé, v „nižších patrech“ hnízda sídlili vrabci. Mladí čápi prý se často zabijí o elektrické dráty. Optimální by bylo vést elektřinu kabelem v zemi, stejně stožáry rezaví. Musel jsem rozmluvu ukončit, téma bylo nekonečné. Pak jsem jel přes Dřevnovice. Zde už je silnice vedoucí vesnicí opravená, jelo se tedy dobře.
Obrázek pod článkem je z Ivanovic na Hané. Kolem autobusového nádražíčka a parkovací plochy je zde dostatek zeleně, stromů listnatých i jehličnatých, keřů... Místo, které je vidět, ukazuje vstup do lékárny a některých dalších služeb. Jsou zde lavičky k příjemnému posezení.

neděle 25. června 2017

Nedělní deníček


Tento článek dokazuje, jak to bylo s rozvrácením Libye a vraždou M. Kaddáfího. Šlo především o zabránění záměru vytvořit zlatem krytou africkou měnu a samozřejmě i o jiné věci, jako je ropa, politický vliv atd. Článek je zde.  Jen mě to ujišťuje, že všechny žvásty politiků jsou jen lživé, bezcenné tlachání. Pravdu je třeba hledat jinde. Ostatně sledoval jsem na TV Prima ZOOM pořad nazvaný Svět podle Putina. Jde o rozhovory natočené a pořízené americkým režisérem O. Stonem v letech 2015–2017, celkem čtyři pokračování. Bylo to velmi poučné. O. Stone kladl zajímavé otázky. V. Putin věcně a perfektně odpovídal a vysvětloval. Žádné prázdné fráze a politické floskule, jako je obvyklé u evropských a amerických politiků. Ukázal také svoje pracovny, předvedl komunikaci s vojenskými a politickými složkami. Dělal na mě dobrý dojem a myslím, že to je nejlepší politik v čele velmoci. – Nedivím se však, když figurky typu Jefim Fištejn tyto rozhovory kritizují. Od toho jsou totiž placeni. O. Stone není takový ubožák, aby mu musel nějaký J. Fištejn radit.
Ekonomky Markéty Šichtařové si velmi vážím. Ve svém článku popisuje, co nám nadrobila Česká národní banka s p. Rusnokem v čele. Vzpomíná při tom na americkou hypoteční krizi roku 2008. Článek je zde.
Jak poslouchám zprávy, nestačím se divit. Francouzský president E. Macron řečnil v EU. Požaduje více Evropy a tím rozumí především společné finance a jednoho ministra financí. Jak jsem už psal, EU je založena na projektu Eura, takže E. Macron nic jiného nevymyslí než finanční řešení. No a ještě jsem slyšel, že mu jde o větší bezpečnost obyvatel. To je úplně směšné. Západní Evropa je plná migrantů z Asie a Afriky a to je pořád podporováno. Tak o čem mluví? No a on říkal, že nejde o ekonomické migranty, ale o lidi toužící po svobodě! To jsou naše hodnoty, musíme je tedy přijímat. A. Merkelová si libovala, jak mají stejné názory. Prostě evropští politici jsou ubožáci, když mluví tak hloupě a směšně. Kdo to vůbec může brát vážně? Jen sdělovací prostředky, které nám budou tyto nesmysly pořád vnucovat. Do televize jsou zváni úředníci, kteří, jak vidím, mají na starosti migraci a integraci. Takže úřady už na to máme. Ti nás přesvědčují, že bychom měli přijímat celoevropské řešení. Tedy přijímat migranty všichni. Měli bychom se zamyslet sami nad sebou. Co kdyby byla válka u nás? Jak bychom potom byli rádi, kdyby nás někde přijali. To je samozřejmě žvást – co by kdyby. Nic takového není a nebude. Ale máme zde úředníky a ti nás mají zpracovávat na chystaná řešení. Otázka migrace bude v EU pokračovat, budou to pořád vnucovat těm, co to zatím odmítají. Německá televize SWR dokonce České republice, Polsku a Maďarsku vzkazuje, že by měli být za uprchlíky rádi, protože s jejich pomocí se prý můžeme konečně zbavit přežívajícího komunismu – místo aby středoevropská čtveřice přijala uprchlickou krizi jako příležitost, jak setřást dědictví komunismu, posloužila nacionalistickým silám jako živá voda, rozčiluje se německá stanice. No děkujeme pěkně za takové moudrosti. Užívejte si toho v Německu, nás můžete vynechat.
V neděli jsem sledovat na TV poslední pořad Partie, v létě to už vynechají. Pozvali si bývalého presidenta V. Klause. Namnoze se vykrucoval, nechtěl se vyjadřovat a hodnotit. Nicméně sdělil, že dosavadní typické politické strany v celé Evropě jsou v úpadku, prostě jejich program, jejich agenda neodpovídá dnešní situaci. Ve Francii si zvolili E. Macrona, prý nepopsaný list, do něhož si každý vkládá cokoliv. No mně E. Macron nepopsaný list nepřipomíná, naopak ho považuji za velmi špatnou volbu. – V Otázkách V. Moravce na ČT24 se jako první objevil I. Bartoš, šéf strany Piráti. A. Babiš účast odřekl s výmluvou na nemoc člena rodiny. To není nic než výmluva. Nicméně V. Moravec toho využil a ptal, proč se A. Babiš bojí diskuse s I Bartošem. Ten se toho rád ujal a vykládal, že A. Babiš má rád jen ty diskuse, když debatu řídí on a jeho tým, je to prostě show jediného muže. Když se na to necítí, tak volí Facebook nebo cesty po republice. To mi moc trefné nepřipadá, spíš bych to viděl, že nepotřebuje ztrácet čas s takovou figurkou, jako je I. Bartoš. Jinak mě výklady p. Bartoše vůbec nezujaly. Zneužití informací na internetu – o tom je možno tlachat do nekonečna a nikdo nic nevymyslí, doba je prostě taková. Hlavně že je pan Bartoš spokojený s členstvím v NATO a EU. Když jsme vstupovali do EU, já jsem se hlasování nezúčastnil, nevěřil jsem tomu. Otázka přijímání migrantů na programu nebyla, s něčím takovým jsme do EU nevstupovali. Zásadní změna je zde jasným důvodem k vystoupení z takového spolku. 
Ve středu jsem byl v Brně, jak jsem už psal. Posledním bodem byla přednáška Sdružení monarchistů Brno. Obstarávám jim webové stránky, které jsem podle šablony před pár lety vytvořil na webnode.cz. Zařazuji články a fotografie, po konání tzv. Tematické středy sepíšu stručné zhodnocení a zařadím ho též. Stránky jsou zde.
Ve čtvrtek bylo vedro. Zajel jsem na kole mj. k rybníku Kačáku. Vody je  výrazně méně, zahlédl jsem i leklou rybu. Večer pak nastala bouřka. Ve zprávách se píše, že se prohnala celou republikou. U nás vypadl elektrický proud, asi hodinu to trvalo. V pátek bylo pod mrakem, ale celkem teplo. V sobotu bylo rovněž velmi teplo. Odpoledne jsem zajel na přátelské fotbalové utkání zdejšího klubu s německým Gaussigem. Vydržel jsem tam jen první půlku. Bylo to takové plácání, v sestavách se objevily i ženy, což nasvědčuje, o co šlo především. Proto jsem se zvedl a jel po cyklostezce do Vyškova. Rozhodl jsem se to zkusit a zajet přes celé město až do Kauflandu, kde manželka chtěla něco koupit. Zapomněl jsem doma klíček od  zámku kola, takže jsem ho nechal volně u hypermarketu, zatímco jsem nakupoval. Spěchal jsem kvůli tomu a naštěstí jsem kolo našel, tak jak jsem ho tam nechal. Cestou zpět jsem trochu ve městě  tápal, než jsem našel odbočku na stezku, ale dopadlo to vše dobře. V neděli odpoledne bylo zataženo, takže vyjížďka se omezila na kratší dobu.
Na obrázku je momentka z Chvalkovic na Hané, kam rád jezdím. Pokud si chci o samotě na chvilku odpočinout, volím zastávku autobusu, ten jezdí jen moc zřídka, takže je zde samota a klid. Odtud snímek směrem dolů ukazuje sochu Jana Nepomuckého z 18. stol., níže je zámek, ale ten skrze stromy není moc vidět.

středa 21. června 2017

Středeční deníček


Jen jsem to napsal do blogu, už čtu, že ČSSD  se chce zaměřit na zdanění zisků bank. No slibovali dřív, slibují i nyní. I kdyby se dostali do nějaké koalice po volbách, takovou věc neprosadí a pak budou vyprávět veřejnosti, jak to kvůli koaličním partnerům nejde. Článek je zde.
O naplňování plánu migrace barevného obyvatelstva do Evropy, jež otcem je Coudenhove-Kalergi, jsem se zmínil také nedávno. Nyní čtu tento článek. Potvrzuje to, že jde opravdu o cílený záměr.
Konec minulého týdne byl chladnější, dočkali jsme se i bouřky s kroupami. Od pondělka se vrátila vedra. Jel jsem do Brna na kontrolu do nemocnice, odpoledne jsem si vyjel na kole po obvyklých trasách. Ve středu jsem v poledne jel do Vyškova do soukromé zubní ordinace. Na internetu jsem si zjistil, že používají stejné postupy a vybavení jako na klinice v Brně. Takže jednak to mám blíž, jednak neměl jsem už po nějakou dobu z brněnské ordinace nejlepší pocity. Asi od té doby, co jsem jim na jejich žádost dodal opis lékařské zprávy o operaci karcinomu jazyka. U nich jsem si na bolesti vícekrát stěžoval, ale nijak na to nereagovali. Nyní je jim to možná nepříjemné. Takže z těchto důvodů jsem volil změnu. Z Vyškova jsem jel do Brna navštívit sestřenici a pak na přednášku Sdružení monarchistů. Vrátil jsem se až večer. Cestování bylo dost úmorné – vedro.
Dočetl jsem se o novém formátu fotografií HEIF (High Efficiency File Format), který přichází s novým IOS 11 a nahradí dosud převládající JPEG. Protože nejnovější vývojářskou verzi již v iPhone mám, tak by to tam mělo být. Ale zatím to nijak nepoznávám. Informace o novém formátu fotografií jsou zde. 

neděle 18. června 2017

Nedělní deníček


Ve středu večer jsem poslouchal všelijaká vyjádření komentátorů, politologů, politiků... na téma výměny na čele Sociální demokracie. Nic mě nezaujalo s výjimkou názoru prof. Z. Jičínského. Přesně to si myslím i já, totiž že vyvolávat politickou krizi bylo zbytečné. Mohli dokončit volební období, těžit z úspěchu vlády a hospodářství země. K A. Babišovi stačilo jen nějaké politické ohrazení – vůči jeho problémům. Rozdat si to mohli naplno až před volbami. Určitě by jim tolik neklesly volební preference. Ve skutečnosti hodnotím tedy B. Sobotku velmi negativně, prostě zachoval se politicky hloupě a zavinil propad Sociální demokracie. To že byli spojenci s TOP 09 v útocích na A. Babiše je pravda. Neuzavřeli samozřejmě konkrétní smlouvu, ale prakticky útočili stejnými argumenty v jednotném šiku, spíš jako by sociální demokraté jen přizvukovali M. Kalouskovi a jeho partě. Takže pokud ho někdo dnes vyzdvihuje jako úspěšného předsedu vlády, mluví hlouposti a dosvědčuje tak svou vlastní nekompetentnost. A když si vzpomenu i na jejich předvolební kampaň – o církevních restitucích – ticho po pěšině, stejně jako o nižší DPH. Přitom vykládají, že voliči nečtou jejich volební programy, a proto neocení podle pravdy jejich politiku a nedají jim podporu. Oni jsou skvělí, voliči špatní. Opravdu směšné. S čímpak vyrukují nyní? Útoky na majetek A. Babiše moc nezaberou. Babiš má velký majetek jako ostatně i mnoho jiných. Za každým velkým majetkem je něco špatného. Nikdo si nenaspořil po korunce do prasátka. Kdo byl „u toho“, privatizoval, půjčky dávaly banky vesele všem vyvoleným zájemcům. Až došlo na skutečnou bilanci, ukázalo se, že banky jsou zadlužené. Přišli tedy soc. dem. v čele v M. Zemanem, banky sanovali ze státního rozpočtu a pak je prodali zahraničním zájemcům. A vydávali to za úspěch. Takže suma sumárum my obyčejní lidé jsme zaplatili ze svých daní všechny tyto operace, sanovali jsme všechny tyto nyní ctihodné milionáře. Nyní nám vykládají, že nejsou peníze tu na důchody, tu na zdravotnictví atd. Přitom nás odírají jako ovce z vlny. Daně jsou obrovské, například jen ta kolosální DPH je lumpárna nejhorší kategorie. Platíme vše včetně pohodlného života politiků. Zavést zdanění bank, sektorovou daň jako v Rakousku – to je zřejmě sci-fi. Jen hloupý člověk může naivně věřit v poctivý záměr těchto osobností.  
Na Parlamentních listech jsem si přečetl tento článek. V červnu roku 1945 bylo nedaleko Přerova pobito několik desítek německých civilistů. Šlo o masakr, k němu došlo měsíc a půl po konci války. Vedle srovnatelného počtu zastřelených civilních obětí včetně více než sedmi desítek nikoli zplynovaných, ale zblízka samopaly do hlavy střílených dětí od jednoho do třinácti let, je tu jeden kardinální rozdíl: ta druhá tragédie se odehrála v režii nikoli nacistických, ale československých velících důstojníků,“ píše v komentáři pro Lidové noviny V. Just. Nic zvláštního nesděluje, každý kdo chce, může vědět, co se dělo po válce. To bylo najednou hrdinů. Vraždění a týraní německých civilistů byla pro ně příležitost získat si ostruhy v nastávající nové době. Pod článkem je diskuse plná nenávisti. Nehájím samozřejmě okupaci ani válku. Ale psát by se mělo o historické pravdě a ne pořád opakovat mýtické floskule. Asi je jednodušší opakovat pořád to stejné a nestarat se o skutečné poznání. Jak to bylo po první světové válce, jak spravedlivé byly mírové podmínky pro Německo? Jak to bylo s kariérou a podporou A. Hitlera, jak to bylo pravdivé s E. Benešem? Pravdivě psát o Mnichovské smlouvě, o životě v protektorátu, pravdivě sdělovat skutečné počty mrtvých v Čechách a na Moravě. Místo toho se stále opakují lživé mýty. Odsun Němců po válce je kontroverzní, ale nepovažuji ho za dobré řešení. Vysídlení obyvatel z celého pohraničí – dodnes je to znát. Místo Němců se přišly statisíce cikánů. To bylo podle těchto chytráčků asi lepší řešení než německé obyvatelstvo.
No a senátor J. Doubrava tamtéž se vyjadřuje k lecčemus pěkně od plic, ale výstižně, prostě člověk zdravého rozumu, více viz zde.

Sociální demokracie už začíná s tahem na branku, evidentně jim jde o zvrácení poklesu volebních preferencí, takže slibují a slibují. Strana vychvaluje sama sebe a slibuje ostšest – průměrná mzda 40 000 Kč, žáci a středoškoláci, důchodci nad 65 let věku dopravu zdarma atd. Jo, a ještě chybí zopakovat vyřešení církevních restitucí a... hodinky s vodotryskem, jak napsal jeden diskutující. Tyto tlachy jsou zde. Rozbor je zde.

Z toho, co vím z četby, tak původní daň, nazývaná daň z obratu, byla zavedena v Německu v roce 1917 za účelem financovat válku, a to ve výši 0,5 %. Daň pak už zůstala a zvyšovala se. Příšerná výše DPH v České republice je však s tím německým vývojem nesrovnatelná. Prostě je pro jakoukoli českou vládu jednodušší odírat občany než důsledně vybírat daně od korporací či zdaňovat kapitálové výnosy. Proto také nelze věřit nikomu, kdo nechce rázně reformovat tuto věc.

J. Paroubek chce vstoupit opět do Sociální demokracie. Více o tom zde a zde a samozřejmě o tom píší i jiní. Je to podle mě dobrá zpráva pro tuto stranu, ať se tomu pošklebuje, kdo chce. Nicméně v neděli jsem slyšel, že hlavní politikové ho ve straně najednou nechtějí. Pokud je to tak, nedivím se, zbavují se jakýchkoli výraznějších osobností, nepustí si tam ani jeho. Je jim dobře, když nikdo z řady nevyčnívá. Jak se to projeví ve volbách uvidíme. V případě neúspěchu je chyba ve voličích, jak už jsme slyšeli.

středa 14. června 2017

Středeční deníček

Jak poslouchám zprávy, slyším, že Evropská komise chce zavést řízení se zeměmi, které zatím odmítají přijmout povinné kvóty přijímání migrantů. Nic jiného nečekám a jsem zvědav, jak se věc vyvine. Naši politici to zatím odmítají. Volby se blíží, názor veřejnosti je znám, musí být tedy opatrní. Ale jde o to, že je to dlouhodobě řízený a plánovaný proces. Četl jsem o tom již dávno. Otcem myšlenky je prý Richard Coudenhove-Kalergi, rakouský politik s československým občanstvím (1894–1972). Toho si vysoce vážil tatíček Masaryk, aspoň každému může být jasné, co i on byl zač. Coudenhove-Kalergi založil v roce 1922 hnutí „Panevropan“, které předjímalo nastolení Nového světového řádu, založeného na Federaci národů řízené Spojenými státy. Sjednocení Evropy mělo být prvním krokem k jediné světové vládě. Podstata plánu spočívá v tom, že obyvatelé budoucích „Spojených států evropských“ již nebudou původními národy. Tvrdil, že je nezbytné „křížit“ evropské národy s Asiaty a černými Afričany, aby vzniklo mnohaetnické stádo bez specifických národních vlastností. To se nebude se vzpouzet, zmizí nacionalismus, mezinárodní konflikty a války. To se samozřejmě netýká kriminality. A kdo by jim vládl? No přece vyvolená, staletími zocelená duchovní elita – židé.  Je pokládán za otce Maastrichtu a multikulturalismu. Na jeho počest byla ustanovena Evropská cena a jako první ji získala Angela Merkelová v roce 2010. Program prosazující genocidu evropských národů pomocí masové imigrace tvoří základ oficiální politiky evropských vlád – a tedy i té naší. Přečíst si o tom více lze třeba zde a kdyby nestačilo, tak ještě tady. Takže žádná konspirace, fakta jsou jasná.

Jihoafrická unie byla prosperující stát. Zdejší apartheid byl rozumný systém. Ale samozřejmě oddělení ras neobstálo. Celý svět byl najednou pohoršen. Jaký ráj vznikl po jeho odstranění a konci unie? Občas se  nějaké informace objeví, například tato. Velmi poučné a smutné. O tom se ovšem veřejně nemluví.
Ve středu bylo hlavní téma zpráv situace v sociální demokracii. Jedná se o předsedovi strany B. Sobotkovi. Hlavním důvod jednání vidím v poklesu volebních preferencí. Jak se rozhodnou, uvidíme. Mně osobně se u nich nejeví nikdo charismatický, kdo by se ujal vesla. Myslím, že ve volbách neuspějí. – Trochu později jsem zhlédl tiskovku grémia strany. B. Sobotka sdělil, že opouští funkci, zůstává jen předsedou vlády. Stranu povede M. Chovanec, do voleb ji povede L. Zaorálek. Nikdo z nich mi není sympatický a nevěřím jim.
V úterý bylo pěkně, vyjel jsem tedy odpoledne na kole. Nejdříve po silnici na Vyškov, u Hoštic jsem zastavil a odbočil do vesnice. Projel jsem jí do Heroltic, které jsou s Hošticemi spojeny nejen administrativně, ale i zástavbou, takže to vypadá na jednu obec. V Herolticích jsem po silnici dojel na cyklostezku, chvíli jsem se na křižovatce zastavil na odpočivadle. Odtud je fotografie pod článkem. Pak jsem jel po stezce do Ivanovic, postupně zase k rybníku Kačáku, odtud mezi poli k silnici a podél ní po asfaltové stezce až na rozhraní Jihomoravského a Olomouckého kraje. Zde stezka končí, vjel jsem tedy na silnici a pokračoval do Těšic, odtud do Dřevnovic a pak do Chvalkovic, kde jsem se chvíli zdržel v hospůdce, pak jsem pokračoval domů. Byla to příjemná cesta, jen větší frekvence aut to trochu kazila. Rovněž tak ve středu jsem si vyjel. U Kačáku jsem si povšiml, že hladina vody poklesla, chtělo by to, aby pořádně zapršelo. Rovněž kapři se hned neobjevili, jejich obvyklou žravost předhozených kousků rohlíků jsem postrádal. Pak jsem jel horní trasou kolem rybníka a podél dálnice až do Těšic, tam jsem zamířil tentokrát mezi domy a po „kočičích hlavách“ jsem dojel k místní cyklistické stezce. Po ní jsem za chvíli dojel na hlavní trasu stezky, ale pokračoval jsem po první odbočce do Nezamyslic, Tu jsem zkoušel poprvé.  Po chvíli jsem vjel do městečka a měl jsem dojem, že jsem v nějakém Cikánově.  Na ulici kromě Cikánů jsem nikoho nezahlédl. Dojel jsem do středu městečka, poseděl jsem na lavičce a pokračoval jsem k železniční trati a pak do Doloplaz. Zde jsem se chvíli zdržel v zámeckém parku. Pak jsem pokračoval přes Želeč do Chvalkovic a po přestávce v hospůdce dále do Ivanovic.


neděle 11. června 2017

Nedělní deníček


Na jeden den do České republiky zavítal představitel Evropské komise J. P. Juncker.  Stihl toho mnoho, řečnil, televize ho pořád ukazovala. Jeho moudrosti jsou však jen prázdné tlachy. Fráze o bezpečnosti Evropy, nutnost přijímat kvóty migrantů atd. Na zpravodajských serverech je o tom dost článků. Pokud platí to, že evropské země „zachraňují“ migranty už u libyjských břehů, tak nelze ničemu z takových mudrování věřit. Migranti mohou nasedat do nějakých necek, dobře ví, že „zachránci“ je rychle najdou a dovezou do země zaslíbené. Kdyby to bylo ponecháno volnému průběhu, kdyby se stíhaly lodě pašeráků, mnoho by si svůj pokus rozmyslelo. – Tento příspěvek je zajímavý, vysvětluje, jak je to dopravdy, souhlasím s ním. Bohužel takových hlasů je málo, ale díky za ně. Článek je zde. A jaké je bezvadné soužití s migranty, dosvědčuje informace, jak novinářsky oceněný migrant, údajný stoupenec západního způsobu života, který psal články o diskriminaci utíkajících do Švédska, se v Paříži pěkně vybarvil – s kladivem v ruce zaútočil na policistu s řevem „Tohle je za Sýrii“. Článek je zde. Podobně 30letý opilý Iráčan, žadatel o asyl, znásilnil v Německu  13leté děvče. Soud ho, jak jinak, osvobodil, chudák přece nemohl poznat, že má před sebou dítě. Informace je zde. Takové informace se objevují stále a pořád to nikomu nestačí.
V nedělním diskusním pořadu Partie na TV Prima se předvedli lidovecký ministr kultury D. Herman a předseda komunistů V. Filip. Hovořilo se mj. o účasti na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanschaftu. Souhlasím s V. Filipem v tom, že účast ministra české vlády na sjezdu krajanského sdružení je nepřiměřená. Stačil by nějaký krajský funkcionář. Také mu dávám za pravdu ve věci lidoveckého antikomunismu. Lidovci zde byli součástí Národní fronty a působili zcela v jejím duchu. jejich ministři mluvili a působili zcela v duchu režimu. Nikdo je k tomu nenutil, mohli stranu rozpustit. Takže tlachy o tom, že někdo byl komunista a nemusel jím být, je v úplně stejné rovině. Život je ovšem mnohem složitější, než aby se dal postihnout nějakou jednoduchou myšlenkou. V tom je slabina takových politických řečí. Kdo žil v tehdejší době, je objektivní, tak může vidět, jak věci chodily. A často mnohem horší lidé byli i ti mimo KSČ. Bývalo to prostě různé. Takže hodnotit jednotlivce podle jednoho kritéria lze těžko.
V sobotu bylo zvláště dopoledne nevlídno. Pozdě odpoledne se počasí vyjasnilo, takže bylo možno vyjet na kole. V  neděli bylo počasí krásné, odpoledne jsem si opět vyjel.  V poslední době jezdím nejčastěji do Nezamyslic a odtud přes Dřevnovice či Doloplazy a Želeč do Chvalkovic na Hané. Zde jak jsem psal dříve, se stavuji na občerstvení pivem, pak už domů. Na obrázku je pěkné nádraží v Nezamyslicích. Dříve zde byl významný železniční uzel. I dnes mají v tomto směru větší význam než jiná malá městečka.

středa 7. června 2017

Středeční deníček


V úterním pořadu Interview na ČT24 dával k dobru svoje moudrosti prof. bostonské university Igor Lukeš. Velká Británie se dopustila velké chyby brexitem, ale on jí věří, že bude světovým leaderem. Francouzské volby ovlivnili Rusové. Maďarští představitelé patří pro svou politiku do psychiatrického ústavu. Středoevropské země se dostávají do magnetického pole Ruska, s výjimkou Polska. Proč jsou Poláci tak protiruští, to pan prof. prý netuší. Pokud je někdo naprosto nekriticky proamerický, to nikdo ani nehodlá vzít na vědomí, zato na proruské postoje či názory je nutno nálepkovat, zesměšňovat atd. To co mluvil o americkém presidentu, samozřejmě v negativním slova smyslu, mě už nezajímalo. Podrobněji o tom informují Parlamentní listy zde. 
Jak jsem četl a slyšel, tak EU už vyhrožuje jak naší republice kvůli kvótám migrantů, tak Maďarsku. Zajímavé je, že nikdo ty kvóty neplní, takže uvidíme, co z toho nakonec bude.
Město Brno má výbornou tramvajovou dopravu. Vozy jezdí přesně. Za mého mládí se mohlo o tom jen zdát. Chtělo by to však lepší vozy a samozřejně nové tratě, zejména tu na Plotní ulici. Mluví se o tom už dlouho a snad konečně něco začne. Zmiňuje se o tom tento článek.
V úterý jsme byli v Brně navštívit manželčinu maminku. Má se v Domově pro seniory na Kociánce dobře.  Přestože již dosáhla věku přes 90 let, leccos ji pobolívá a zlobí, je psychicky v pořádku a stále  plete ponožky a rozdává je personálu. Zúčastňuje se všech bohoslužeb tam konaných, prochází se po parku. Naštěvuje ji průběžně celá širší rodina, takže pořád má co dělat. – Přes den bylo větrno, neodvážil jsem se odpoledne nikam jet na kole. Večer se spustila bouřka. – Ve středu odpoledne jsem si vyjel, sice jsem po cestě zaváhal – z jedné strany temná obloha, z druhé vlídnější. No jel jsem dál až do Tištína a odtud po cyklostezce k Nezamyslicím. Ovšem to už začínalo pršet, takže jsem odbočil na silnici a dojel do Těšic, zde jsem se napojil na cestu, po které jsem přijel. Spěchal jsem, u rybníka Kačáku jsem si pod nadjezdem udělal, kryt před deštěm, přestávku. Ale počasí se mi zdálo přijatelné, tak jsem po chvíli pokračoval. Při vjezdu do Ivanovic vanul velmi silný vítr s deštěm. Jen s potížemi jsem dojel do ulice a zde jsem se uchýlil pod stříšku zastávky autobusu. Měl jsem především obavy o elektrokolo, to nesmí zmoknout. Postupně jsem se dostal až domů.
O úhynu ryb v Ivanovském rybníku jsem se zmínil. Vyšetřovala to policie. O výsledcích se píše zde. Ovšem, jak se amoniak do vody dostal, byť ho nebylo mnoho, se možno jen domýšlet. Pokud by vody bylo dost a ryby by neuhynuly, tak jaká by byla jejich kvalita? Kdepak, kapra bych si nekoupil.

neděle 4. června 2017

Nedělní deníček


Příspěvek zaslaný poštou byl na tomto webu  zveřejněn. Plně s ním souhlasím. Cikáni si mohou dělat, co chtějí, nic jim nehrozí. Jakýkoliv odpor vůči tomu je hned označen za rasismus. Tato ideologie začala hned v 90. letech. Tehdy se spustil cirkus kolem výstavby zídky v Ústí na Labem. Tou měli být trochu odděleni normální občané od nepřizpůsobivých, mírně řečeno. Tehdy nás přijeli poučovat i Američané a všelijací jiní západní dobrodinci, nařčení ze všeho možného zaznívala v novinách, televizi... Zeď postavena tedy nebyla.  Co na tom, že se staví obrovské účelové zdi v těch takzvaně nejdemokratičtějších zemích, třeba v USA, Izraeli apod.? Následovalo zákonné upravení situace. Tehdy za ministra vnitra Stanislava Grose se začalo psát, že se nesmí uvádět etnická příslušnost pachatele, vysvětlovalo se, jak je to nespravedlivé atd. Kroutil jsem nad tím tehdy hlavou. Dnes to tady máme v plné parádě. 
O tom, že doprava černých imigrantů je řízený proces, jsem nikdy nepochyboval. Tento článek  ukazuje příklady lodí, které jsou k tomuto účelu určeny.
Ve čtvrtek jsem na TV Barrandov sledoval diskusi A. Mynářové s presidentem Zemanem a ředitele Soukupa s A. Babišem a V. Klausem ml. Tyto pořady jsou mnohem zajímavější než to, co předvádí v neděli ČT 24. President Zeman vystupuje klidně a inteligentně, odpovídá na otázky a vysvětluje své postoje. Urážky, které jsou na jeho osobu časté, jsou lživé a zlovolné. Jak sám řekl, má nějakou neurologickou diagnosu (neuropatie dolních končetin), což způsobuje jeho občasné zakolísání. To samozřejmě jeho nenávistní odpůrci interpretují jako důsledek alkoholismu. Je to ubohé. Současně se chci zastat i jeho mluvčího J. Ovčáčka. Je to bývalý redaktor Práva. Proto také dovede dobře psát i hovořit, je pohotový. Vůči presidentovi je loyální, což je v pořádku. Nicméně na jeho adresu se ozývá také spousta zlovolných urážek. Chápu, že všichni presidenta nevolili, já ostatně také ne, ale měli by úřad ctít a pokud se jim nelíbí, být ve své kritice zdrženliví. Podle výzkumu veřejného mínění preference presidenta se snižily. To nic moc neznamená, ale nedivím se tomu při mediálním tažení proti němu. – Ředitel Soukup to měl se svými hosty těžší. V. Klaus jun. se snažil dehonestovat nynější vládu a naprosto znevažovat její činnost. I mně se leccos nelíbí, ale na asociální a nekompetentní vládu ODS a jejích spojenců jsem nezapomněl. A. Babiš se také snažil v prezentaci názorů prosadit, někdy měl řed. Soukup potíž diskusi držet v nějakých mezích. – Pokud jde o tlachy například K. Hvížďaly zde, neberu to vážně. Jak vypadají volby v Německu či USA, vidím a nemám důvod si myslet o nich něco zvlášť kladného. Takže moralizování, že na západ od našich hranic není možná taková hrůza, jakou představuje A. Babiš a M. Zeman, slyší jen určitý okruh lidí, kteří to chtějí slyšet. Takové nedávné francouzské volby byla asi demokratická idylka.
Ve čtvrtek bylo pěkné počasí. Podnikl jsem trochu delší výlet na kole. Nejdřív k rybníku Kačáku krmit kapry, pak kolem rybníka na asfaltové cestě podél silnice do Těšic, zde kousek po silnici a cyklistickou stezku a po ní do Nezamyslic, odtud do Doloplaz. Zde jsem si zajel do parku u zámku, tam jsem chvíli odpočíval pod stromy na lavičce. Pak jsem pokračoval do Želče, silnice je tam nevalná, samá zalepená díra, uprostřed tohoto úseku cesty už mám vyhlédnutou zastávku u potoka pod stromy. Obrázek, momentka je odtamdtud, je tam vidět i kousek kola. V příjemném stínu pod stromy u potůčku bylo příjemné osvěžení. Pak jsem dojel přes Želeč do Chvalkovic a občerstvil se v hospůdce. Odtud domů to byl jen kousek. Baterie jakž takž vydržela. Podobně jsem cestoval i další dny.