Když jsem si ve čtvrtek pustil televizi, teprve jsem si uvědomil, že je jakýsi státní svátek 17. listopad. Ano, v roce 1939 gestapo zasáhlo proti studentům. Je to historická věc, jinak nevím, co s tím dnes. A 17. listopad 1989? To byla fraška, nevěřil jsem tomu už tehdy. Pamatuji si na týden demonstrací v Brně v té době. Řečnil tam kdekdo, tu ten, tu onen, tu cikán a korunu všemu nasadil tajemník KV KSČ. Sice se s nadšením nesetkal, ale věc se stávala stále jasnější. Pořád jsem čekal, že se objeví policie a vše rozežene a pozatýká. Ale nikde nic, klid a tajemník svou přítomností byl výmluvný. To vše mi bylo velmi divné. No, později mi to více došlo. Prostě žádné sametové revoluci nevěřím. V televizi nyní ukazují jakési demonstrace, tu v Praze, tu v Táboře atd. Viděl jsem klidné masy lidí zvolna kráčející, tatínci s dětmi na krku, skupinky barevně oblečených lidí, kteří jaksi křepčí v davu a vyvolávají náladu. Zaslechl jsem něco z projevů, melou o demokracii, organizují jakýsi budíček pro občanskou společnost, nachystali si metály pro jakési osobnosti... nechápu to. I z Brna jely na pražský Albertov dva autobusy se studenty. Tady se někdo o něco snaží. O co jim jde? Pořád slyším, jak někdo vykřikuje o rozdělené společnosti. Co to má být? Ti dnešní studenti jsou naprosto nevěrohodní, studovat může každý, kdo na to má, jak dlouho chce, škol je jako máku, podprůměrní studenti procházejí do vyšších ročníků. Je to všechno strojené, nepravdivé, jaksi směšné.
President B. Obama si zajel do Německa na rozloučenou. Sice Frau Merkel odposlouchávali, ale to s ní nehnulo, od přátel se to přece snese. Nyní se stále usmívali, ujišťovali se o nerozborném přátelství, vychvalovali vlastní důležitost. Jsou to dva prolhaní šašci, kdopak jim může cokoliv věřit?
Slyšel jsem o návrhu zákona na ochranu presidenta republiky. V televizi i na internetu je mnoho hlasů proti, hrozně jim to vadí. Já bych s tím souhlasil, můj názor se shoduje s tímto článkem.
Žádné komentáře:
Okomentovat