Počet zobrazení stránky

neděle 26. března 2017

Nedělní deníček

I v tomto týdnu, konkrétně ve čtvrtek jsem sledoval televizní pořad Máte slovo. Stály tam proti sobě dvě výrazné skupiny. Jednak R. Šlachta, vrchní státní zástupce z Olomouce I. Ištvan a současný ministr spravedlnosti R. Pelikán, jednak na druhé straně bývalý ministr vnitra P. Blažek, P. Toman z Unie obhájců a právník Z. Koudelka. Průběh byl kontroverzní, zvláště strana P. Blažka se chovala agresivně se snahou zesměšňovat protivníky, ale mě moc nepřesvědčili. Moje sympatie patřily druhé straně. R. Šlachtu považuji za dobrého policistu a idealistu. Naopak nedávnou reorganizaci policie považuji za účelovou záležitost. Na hlasy z publika moc místa tentokrát nezbylo.
P. Robejška si velmi vážím. Našel jsem rozhovor s ním a myslím, že je velmi zajímavý. Článek je zde.
Poslední průzkum volebních preferencí ukazuje stálou nejvyšší podporu hnutí ANO. Sociální demokracie trošku posiluje, ale výrazně zaostává, ostatek nestojí za řeč. Pokud jde o lidovce, tak v koalici se STAN by se zatím do sněmovny nedostali. Konečně jak to tam dopadne, není jasné, mnohým se ta koalice nelíbí, o tom třeba zde. Hnutí STAN se sešlo v sobotu, velkou podporou (do sta procent moc nezbývalo) byl zvolen politický génius P. Gazdík i jeho další spolupracovníci. P. Gazdík si liboval v silném mandátu, kterého se mu dostalo. Rovněž spolupráci s lidovci odhlasovali. Když byl podobnou silou zvolen A. Babiš v hnutí ANO, to bylo legrace a zesměšňování, ale nyní je to prostě jen silný mandát. Také zde nechybělo mnoho silných slov o tom, jak chtějí být důležitou politickou silou, vzniká prý třetí síla. Počítají se ziskem 15 % ve volbách. Na to si rád počkám.
Volby ve Francii? Přece nemůže být zvolena  extremistka M. Le Pen. Správný kandidát je E. Macron. Já sám neznám nic, ale tyto informace jsou zcela jasné, co je to zač, viz zde.
Mohli jsme sledovat cestu motorizovaných jednotek NATO z Německa do Polska, tedy alespoň ve zprávách. Tam jsem se dozvěděl, že jedou chránit spojence před ruským agresorem, který okupoval Krym a brousí si zuby  na Polsko a pobaltské země. Musím se tomu smát, snaha o ohlupování lidí, to je zřejmě podstata demokracie.– Stejně tak představitelé států EU se sešli v Římě při 60. výročí podepsání tzv. římských smluv a i nyní podepsali dohodu se „skvělými“ výhledy EU do budoucna. Jsou to ubožáci, nekompetentní, neoblíbení, ale nechybělo jim mnoho silných slov. Doma se činil i premiér B. Sobotka. Podle něho za menší podporu EU v očích naší veřejnosti mohou politikové, on sám koná co nejvíc, takže vinni jsou ti druzí. Typické žvanění. Nějaké politické tlachy mají nepatrný vliv na postoj veřejnosti, jsou zde jiné věci, které způsobují korozi důvěry v EU. Ale to zřejmě pan Sobotka vidět nechce.
V nedělních Otázkách V. Moravce na ČT24 v první části hovořili za ANO J. Faltýnek a za KSČM P. Kováčik. P. Kováčik kritizoval vládní koalici, jak jinak? J. Faltýnek je mi sympatický, působil dříve asi 20 let jako sociální demokrat v Prostějově. Je na to hrdý, názory prý nezměnil. Hovořili o mobilních operátorech, zákon, který se v této věci připravuje, podle mě ničemu pro nás prospět nemůže, myslím tedy levnější tarify hovorů a mobilních dat. Z celého ANO mi kromě dvou hlavních představitelů jinak nikdo sympatický není, je to taková různorodá sbírka. K volbám asi půjdu, ale koho volit, zatím netuším. Dříve jsem zastával názor, že volby jsou jen pro pitomce, sám jsem se jako pitomec tedy zachoval několikrát také. Ať bude zvolen kdokoliv, nic zvlášť dobrého nečekám. Nynější vládě alespoň uznám, že je lepší než ta předchozí.
Od neděle platí zase letní čas. Nechápu, že to konečně nezruší. Nevadí mi to, pouze mě otravuje, že na to musím myslet a upravovat hodiny. Žádnou úsporu to nepřináší, tak proč to pořád trvá? Četl jsem, že se to kdosi snaží přenést na jednání do EU. Je to toporné. Proč má nějaká Evropská komise rozhodovat o takové věci?

Žádné komentáře:

Okomentovat