Počet zobrazení stránky

neděle 23. dubna 2017

Nedělní deníček


Ve středu jsem cestoval do Brna. Bylo chladno, přímo zimní počasí. Toto mi přišlo e-mailem a dávám to sem, líbí se mi to, docela pěkná prezentace Brna: https://www.youtube.com/watch?v=LqJRJfa4J6c 
Ve Francii došlo k teroristickému útoku. Televize o tom stále vysílá, zveřejňuje projevy jejich politiků, kteří roní krokodýlí slzy. Proč to tak uvádím? Kdo za to může, jsou to právě politici. Ti si zvou migranty do Evropy, ti ohlupují obyvatelstvo ke vstřícnosti vůči migrantům, ti za to tedy hlavně mohou. Pokud si Francouzi myslí, že Evropská unie je jejich dítě, stáli u jejích počátků, a že se jí nemohou vzdát, tak ať si všech důsledků užívají dál. Je zbytečná nějaká lítost nad terorismem, když se nic nedělá, aby nebyl, tedy když se neřeší podstata věci, jasná i těm nejjednodušším lidem. A EU nevznikla přirozeně nějakým spojením národů, je to projekt finanční a ekonomický. Proto jsou si evropské národy stejně cizí jako dříve. Jsem toho názoru, že by bylo dobré, kdyby se EU rozpadla. Jednotlivé státy mohou mít stejně i tak dobré vztahy a kontakty. Zbytečné monstrózní instituce by zmizely, stejně tak všelijaké platby na EU a z EU. – Četl jsem vícekrát, jak je Vídeň skvělé místo k životu. Možná byla kdysi, dnes je to jiné, stačí se podívat sem.
Jiří Paroubek zvažuje návrat do politiky. Blíže to moc nevysvětluje. Asi vypouští jen balonky. Sociální demokracie ne, nadcházející parlamentní volby ne... takže zatím nic konkrétního. Jenom že chce. Ale myslím, že by se uplatnil dobře. 
Uvažoval jsem, jak je to dnes s našimi spisovateli. Dříve měli svůj svaz, sjezdy, z nichž vzešly někdy závažné projevy. Nicméně za minulého režimu přes všechnu státní podporu byl svaz ideologicky sešněrovaný. Jak je tomu dnes? Zjistil jsem, že existuje Asociace spisovatelů a že dokonce uspořádali sjezd, jediný od roku 1989. Projev spisovatele J. Němce je zde.  Ale jak to vše pročítám, je toho více a rozpory jsou velké. Stačí si pročíst různé odkazy zde.
A když jsem u spisovatelů, mohu zauvažovat i o jiných umělcích. Je divné, za jakých podmínek pracují. Jejich problémy popisuje tento článek.
Sledoval jsem v neděli TV pořad Partie. Mluvil v ní za lidovce P. Bělobrádek, za ODS P. Fiala. A právě ten je opravdu směšný – my jsme jediná strana s názorem a programem, máme na programu nízké daně a dobro lidí. Ano, zažili jsme vlády ODS, pan Fiala v nich také působil. Musela by to být naprostá ztráta paměti, pokud by jim více lidí uvěřilo.
V nedělních Otázkách V. Moravce v ČT debatovali zprvu ministr vnitra M. Chovanec a expert KSČM pro oblast bezpečnosti A. Černý. Věnovali se mimo jiné aféře s korunovými dluhopisy. Shodli se, že je na finanční správě, aby tuto problematiku prověřila, protože se týká ministra financí A. Babiše, ale nejen jeho. A. Babiš dostal od premiéra Sobotky čas do konce dubna na to, aby řádně vysvětlil, jak je to s jeho korunovými dluhopisy a placením daní. Černý dal svému oponentovi za pravdu. Řekl, že za majetky miliardářů není poctivá práce. Zejména to zdůraznil u A. Babiše (do toho se rádi trefují všichni – sami čistí jako lilile). Prý ČSSD sedí s Babišem takřka čtyři roky ve vládě a levicoví voliči jí toto angažmá sečtou. A napříště dají svou důvěru komunistům. No to jistě. A páni politici si přece přijdou také na své ve všech těch extra dobře placených fukcích a při stálém zvyšování svých už tak vysokých platů. Komunisté jakbysmet žijí pohodlně a bez rizika, takže jaká jsou levicová alternativa? Chovanec řekl, že po volbách v r. 2013 ČSSD v podstatě neměla jinou možnost, jak sestavit funkční vládu a činit kroky prospěšné pro tuto zemi. Zdůraznil také, že B. Sobotka je razantní premiér a ke kauze A. Babiše se postaví, jak bude třeba. Možná máme razantního premiéra, zatím jsme tu razanci moc neviděli, ušklíbl se V. Moravec. Také jsem zvědav, jak B. Sobotka vůči koaličnímu partnerovi rázně zakročí. Inu, volby se blíží, tak se musí proti největšímu konkurentovi zdůraznit vše, co se hodí. Ale k čemu se konkrétně odhodlají? To zatím nevíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat