Počet zobrazení stránky

neděle 29. ledna 2017

Nedělní deníček


Index vnímání korupce se prý výrazně zhoršil. Lidé to prý tak vnímají. Jací lidé, koho se ptali? Ještě loni byl pozitivní vývoj, letos sešup. Podle mého názoru to svědčí o tom, že takové měření je celkem k ničemu – osobní pocit nějakých dotazovaných. Pokud jde o politiku, tak za minulé vlády bylo korupčních skandálů dost. Nyní žádné nejsou. Tak to je přece divné. ČT 24 si ke komentování toho mimo jiné pozvala ve středu mudrlanta ze Suché Lozi p. Gazdíka. Podle jeho plků za to může například to, že zatím nebyl odsouzen definitivně David Rath, dále Andrej Babiš jako ministr financí, který si sám rozhoduje o svých dotacích. No co čekat od tohoto panáčka, který si v minulé vládě užil té milé demokratické atmosféry. Trefovat se pořád do A. Babiše je spíš kontraproduktivní. On nevlastní největší média, jak nám vnucují, jen některá média. A koho to vlastně zajímá? Majetek má, ale legálně nabytý. Takže všelijací ti demokratičtí politici, kteří nabývají majetku až svou funkcí, to je problém, ne A. Babiš. Stejně tak v TV prázdně žvanila Lenka Zlámalová, editorka serveru Echo, a D. Ondračka z Trasparency International. 
Jestli je něco veřejný problém, tak je to jakékoliv stavební řízení. Stavbu je možno provést za rok, řízení, odvolávání všelijakých stran... to trvá třeba pět let. Vše je nesmírně komplikované. Za protektorátu Böhmen und Mähren Němci převzali do správy i město Brno. Z toho, co jsem slyšel, tak tehdy  vyřešili ráz naráz dopravní situaci v Brně, například okruh Husovy třídy kolem Petrova, komunikaci na dnešní Moravské náměstí (do té doby neřešitelné problémy s pozemky). Dnes je to samozřejmě ještě horší než za první republiky. Pražský dopravní okruh, brněnské nádraží, nepatrné množství nových dálnic... Kolik let už to je, co se psalo o rekonstrukci také vyškovského nádraží, nebo třeba železniční trať Brno–Vyškov–Přerov... je z dob c. k. monarchie jednokolejná. O změně se psalo snad před deseti lety. No, snad se na tom už pracuje, ale velmi zvolna. Situace je neproduktivní a svědčí o ubohé úrovni vlády na všech stupních.
Axel Honeth, doufám, že jsem si jméno zapamatoval správně, německý filosof rozumoval pozdě večer ve čtvrtek na ČT 24. Prý dnes se vyskytují vymyšlená fakta a to je problém. Kdo že je nebezpečím? Samozřejmě D. Trump, nezapomněl zmínit, a privatizace sdělovacích prostředků. No vymyšlená fakta, to je opravdu typické pro dnešní dobu. A kdo je nositelem? Jistě kde kdo, ale především u nás právě ta tzv. veřejnoprávní televize, a pak vůbec všechna oficiální propaganda, ať jde o EU, NATO, USA importovanou demokracii apod. Takže panu filosofovi nerozumím. Určitě beru s rezervou jakékoliv oficiální zpravodajství, ať je v novinách či v TV.
O situaci v Prostějově jsem se zmínil a položil si otázku, jak se radnice zachová v otázce bývalého židovského hřbitova. A máme to tady, samozřejmě. Více zde.  O Židech se musí mluvit jen pochvalně, lépe v superlativech. Jakákoliv úchylka je trestána velmi přísně. Například zde. Do jiných se samozřejmě kriticky strefovat můžete, nejlépe je nadávat na vlastní národ, kolikrát jsem urážky Moravy, Moravanů četl, slyšel, ale často i různé docela vulgární národní sebemrskačství. Nikdo s tím nejde k soudu, bylo by to marné, nejsme vyvolení.
Pátek 27. ledna je označen jako mezinárodní den holocaustu. Nevím, proč je nějaký den vybrán k takovému i jiným podobným účelům. Myslím, že to ani nikoho nezajímá. Ale nabízí se to jako záminka k propagandě. Holocaust je židovský marketingový tah, který má vnucovat dojem, že šlo jen o vyvražďování Židů. Můj otec jakožto bývalý vězeň z Dachau když poprvé uslyšel tento slovní obrat, divil se, co to má znamenat, nikdy dříve to neslyšel. To bylo někdy v 70. letech min. století. A od něho vím, že v Dachau, což byl velmi tvrdý lágr, nebyly plynové komory a nejhůře se tam zacházelo s ruskými zajatci. Pokud jde o lágry, tak to není německý výmysl. Budování koncentračních táborů uplatnili Britové vůči Burům v tzv. burských válkách. Byla to zločinecká taktika, ale kdo to dnes vzpomene? Kdo vzpomene na belgickou zločineckou civilizaci v Kongu? Kdo vzpomene na opiové války v Číně? A vůbec všelijaká koloniální a neokoloniální tažení, mající za následek zotročení obyvatelstva, jeho mučení a zabíjení v zájmu moci a majetku. Dnes prostě máme vzpomínky jen na holocaust, například šéfka bavorského zemského sněmu B. Stamm mluvila o nacistických zločinech spáchaných na židovském obyvatelstvu. Jiné obyvatelstvo asi netrpělo nic. Ale ještě bych zmínil bludy, které se šíří o protektorátu. Různí řečníci a pisálci zmiňují, že 400 000 či jen  300 000 našich obyvatel bylo vyvražděno. To je lež. V roce 2006 vyšla kniha Nacistická perzekuce obyvatel českých zemí (M. Hořák, T. Jelínek, nakl. Galén). Ta odhaduje počet obětí na 122 000, z toho Židů 73 000 a snad 6000 Cikánů. Takže zbývá 43 000 na ryze české a moravské oběti. A to jsou čísla stejně diskutabilní, např. oběti tzv. nucených prací v Německu (spojenecké bombardování), lze také považovat za nacistickou perzekuci 8000 mrtvých za pražského květnového povstání? Prostě samo zabrání území státu a zřízení protektorátu byl zločin, vyvraždění Lidic, Ležáků... samozřejmě také.  Ale pokud E. Beneš zařídil vyslání atentátníků na říšského protektora R. Heydricha jen proto, aby získal politické body a bez ohledu na následky toho činu, nese za německé popravy během tzv. heydrichiády odpovědnost i on. Můj otec byl vězněn. Samozřejmě, účastnil se aktivně války na opačné straně, takže když ho chytili, byl přísně trestán. Celá další naše rodina jinak žila celkem v klidu v protektorátu. Nevěřím žádným propagandistickým žvástům, je to vše účelové a vzdálené skutečné pravdě. Dějiny píší vítězové podle vlastních zájmů, ne podle pravdy.

Žádné komentáře:

Okomentovat