Citát
Kontext určuje vše. Kořeny toho všeho já vidím někdy v roce 1968. Hlavním sdělením je, že naše země od roku 1939 nebyla nikdy svobodná. Česko bylo vždy buď protektorát anebo gubernie. Nakonec české tanky nikdy nebyly na moskevském Rudém náměstí nebo v Berlíně na Alexander Platzu. To my jsme tady měli německé a ruské tanky, a to je alfa a omega naší politiky. Vše ostatní je od toho odvozené. Kdo tvrdí něco jiného, tak je buď naivní, anebo lže.
Václav Kahuda a autor knihy Vítr, tma, přítomnost,
Tuto knihu si určitě seženu a přečtu celou.
A další citát z internetu k dění v akuální současnosti:
Francouzští autoři napsali knihu s názvem Circus Politicus, která mapuje tajemná zákoutí světové politiky na základě protokolů z jednání, zpráv z tisku i z vystoupení zainteresovaných VIP osob a rozhovorů s nimi.
A v této knize píší:
„Být „vipéčkem“ znamená zjistit, že největší světová velmoc slibuje krásnou budoucnost.“
Nevím, zda následující text je také citát z této knihy, nebo jen citát z článku, odkud jsem text převzal:
Klíčem k tomu všemu je americký vládní program nebo chcete-li několikatýdenní stáž placená a organizovaná americkou vládou, která nese název International Visitors Leadership.
Jedná se o program zahájený už roku 1940, založený na profesních výměnách, které se snaží „posílit vzájemné porozumění mezi USA a jinými národy, kdy americká vláda pečlivě připraví okružní stáž pro cizí vedoucí perspektivní nebo chcete-li nadějné představitele stávající i budoucí“.
Jde jednoduše o lidi, které si pracovníci ze služby americké ambasády vytipovaly v dané zemi, a které pak americká vláda pozvala k okružní cestě po Spojených státech, aby pod záminkou studijního pobytu u nich vzbudila citlivost k zájmům této země.
Teď si představte, že tam jezdí vrcholoví politici, akademici, zástupci neziskového sektoru, pracovníci státní správy, kteří ztělesňují, zhmotňují agendu USA, kterou vykonávají zde – v ČR.
Absolvují setkání s americkými senátory, kongresmany, ministry, akademickými představiteli, zástupci z neziskového sektoru, jednoduše občanskou společností, navštíví čtyři, pět států od Kalifornie Arizony přes Texas Oregon až po New York a samozřejmě Washington D.C., a všechno tohle ve vás zanechá monumentální velkolepý dojem a samozřejmě to ve vás vzbudí vděk, že vám tento okružní pobyt program americká vláda umožnila, úžas, přece jen vidět tolik států najednou, setkat se s tolika lidmi, absolvovat tolik prohlídek Kongresu, Capitolu, muzeí, všechno podle zaměření a profese dané osoby, protože tyto programy jsou šité na míru, a zároveň to ve vás vzbudí zvýšenou citlivost k zájmům USA, protože přece každý vám říkal, jak co v USA funguje, jakou činnost vyvíjejí, jaká agenda v jakém oboru je zrovna v kurzu a všichni se dychtivě zajímají o vaše názory, postřehy, co si o tom myslíte, což vám samozřejmě lichotí, že si vás váží, jednoduše vzbudí to ve vás snahu se tomu všemu podobat, a vyvíjet veškeré aktivity po návratu do ČR, abyste v tom vašem oboru, profesi, branži nastolili tutéž agendu, jaké jste byli svědky v USA, protože velkolepá okružní jízda ve vás samozřejmě zanechala ohromný zážitek, a samozřejmě mnoho kontaktů.
Všechny dohady, domněnky a spřádané konspirační teorie jsou prostě minulostí.
Nedivím se tedy tomu, že je dnes někdo v parlamentu persekuován za vyslovení nějaké pochybnosti o charakteru cikánského tábora v Letech u Písku. Vidím, kdo nejhlasitěji křičí a je mi jasné, odkud vítr vane. Ani já si nemyslím, že by šlo o skutečný koncentrační tábor. (O skutečném charakteru tototo tábora, se lze na internetu dočíst, stačí trochu hledat.) Kdo to tvrdí, účelově lže. Já si mohu dovolit to tvrdit ve svém blogu, stejně ho nikdo nečte a i kdyby, co by si na mě, onkologicky nemocném senioru vzal. – Všem doporučuji sledovat co nejvíc veřejné osobnosti, které absolvují takový „studijní“ pobyt v USA, jak se potom angažují a o co se derou.
Pro toto vše přerušuji zase psaní, tohoto blogu a zůstávám jen u blogu Brno-Francouzská.
Žádné komentáře:
Okomentovat