Počet zobrazení stránky

sobota 19. ledna 2019

Sobotní záznam


Navštívil jsem Sdružení monarchistů Brno. Zašel jsem na pravidelnou schůzi s přednáškou. Koná se to v prostorách Klubu zastupitelů města Brna. Všichni si tam objednávají pokrmy a nápoje, je to tam velmi levné, no zastupitelé přece nesmějí trpět. Na pořadu byl rozbor knih Vlastimila Vondrušky Epištoly o elitách a lidu a také Breviář pozitivní anarchie. Obě knihy vydal můj bývalý zaměstnavatel nakladatelství MOBA, pro něž stále pracuji. Obě jsem si tam také sehnal. Přednášku měl připravenou Dr. Luděk Šubert. Bylo to zajímavé a jsem rád, že jsem tak po dlouhé době přišel a vydržel. V té souvislosti jsem přemýšlel, co to je pro mě vlastně demokracie. Jsem vůči tomuto pojmu velmi skeptický. No, například protože jsem již příjemcem důchodu, který je sice malý, ale je. S něčím tak ubohým jsem opravdu nepočítal. Takže nějaká demokracie je mi celkem lhostejná. Ano mohu si psát blog a číst si na internetu cokoliv, co tam najdu a usoudím, že je zajímavé a hodnotné. Vycházejí také různé knihy, což dříve opravdu nešlo. Také například nějaké Sdružení monarchistů by nemohlo dříve existovat. Pokud jde o volby, tak ano mohu volit také kohokoliv, ale nic to neznamená. Tak nemusím jít k volbám vůbec. Také to nic neznamená. Prostě moc toho nenacházím. S tímto pojmem se moc žongluje a zdůvodňuje se jí celkem cokoliv včetně  mezinárodních válek. Nemáte demokracii, tak vám ji přineseme na (nejen) bodácích... Vy nám za to dáte svoje nerostné bohatství a zařadíte se mezi státy, které nás poslouchají a podporují. 

Odkaz na web brněnského sdružení monarchistů, které jsem kdysi vytvořil a dlouho spravoval:

pátek 11. ledna 2019

Páteční záznam


Pročítám si web e-republika. Myslím, že hlavní zdejší přispěvatel V. Umlauf posuzuje situaci doma i ve světě velmi zajímavě a pravdivě. Asi spíš vychází z různých textů a nějak je interpretuje. Není to jednoduché čtení, ale stojí za to. Já nerozumím finančním věcem, vidím jen, že to není v pořádku, ale co to je bitcoin, to je mimo mé chápání. Také moc nechápu smysl financí. Já bych pochopil měnu jako zlatý standard, to by mi bylo jasné. Zlato je vzácné. Ale přece jen je jiná situace než v minulých staletích... Potištěné papírky, které dostáváme nyní jako platy a důchody, lze použít k nákupům, toť vše. Jejich smyslem je, aby dvě procenta světové populace mohla okrádat zbytek a ohlupovat ho za pomoci různých prodejných pisálků a rádo by politiků...To že se s měnami manipuluje, to chápu, ale já s tím nic nenadělám. To že se krade ve velkém a nikdo s tím nic nedělá, také vidím, ale ne příliš srozumitelně. No, k čemu jsou daňové ráje a pod. A k čemu by mi byl bitcoin, co to vůbec je, nechápu. Vřele doporučuji číst aktuální články V. Umlaufa. Říkám si, zda on tomu rozumí? Nebo opravdu spíš jen nějak interpretuje z podobných zahraničních serverů? No jistě tomu musí rozumět. Konečně nabízejí tam ke koupi knihu, překlad z němčiny. Jako by rozuměli mé potřebě. No jistě nejsem sám... 

Occupy Money, nebo-li česky Ovládněme peníze, vychází konečně česky. Cena: 175 Kč. 

A píší tam charakteristiku:
Nepotřebujeme finanční gramotnost, definovanou bankami, které mají moc tisknout peníze z ničeho, nýbrž gramotnost o tom, jak nám experti lžou, a jakým způsobem jsme trvale okrádáni díky chybné konstrukci finančního systému. 
Ten je hlavní příčinou inflace, pravidelných krizí, nezaměstnanosti a zhroucení systému, na jehož okraji se právě nacházíme. Z tohoto systému profituje jenom malé procento, ostatní hladoví. 

Přerozdělování od chudých k bohatým prostřednictvím úroků, které jsou skryté v cenách a daních činí jenom v Německu 600 milionů eur denně. Přitom se půjčují na úroky peníze, které neexistují, což by měla řešit nezávislá vyšetřovací komise a požadovat trestní stíhání. 

V době, kdy hrozí, že dojde ke zrušení bankovek a mincí a budeme podřízeni totalitní kontrole přes čipy, je plánováno vyvlastnění střední třídy ve prospěch záchrany stávajícího bankovního systému. V době, kdy má být vynucena naše poslušnost těmi, kteří mají v rukou moc tisknout peníze, je již pět minut po dvanácté, abychom pochopili, jak systém funguje a co můžeme proti němu dělat. 

Stačí 10 % těch, kteří pochopí a začnou se chovat jinak, říká významná profesorka a ekoložka Margrit Kennedyová. Odkaz, který nám předává, nesmí být zapomenut. Řecko nám budiž výstrahou!

Předmluvu napsala Doc. Ing. Ilona Švihlíková,PhD. 
Přeložila: Květa Pohlhammer-Lauterbachová, 

čtvrtek 3. ledna 2019

Čtvrteční deniček

Rád sleduji televizi na stanici Viasat History. Na normální anténě jsem toho moc nenašel, tak jsem před časem kývl na nabídku firmy Skylink. Satelit v podstatě zadarmo, platby v základním příjmu stanic naprosto mírné. Přitom mám k dispozici spoustu stanic. Jsem velmi spokojený. Viasat History podává mnoho zajímavých historických pořadů. Mnohem lepší než běžná Prima Zoom. Samozřejmě je nechci přechválit, dost pořadů opakují a někdy to zapínám během dne častěji a pořád narážím na již zhlédnuté pořady. Ale sleduji to zatím jen krátkou dobu, tak na objektivní hodnocení je brzy. Velmi mě zaujal pořad o Austrálii. Jako všude jinde se tam rozšířilo kdysi obyvatelstvo z Afriky. Pak se Austrálie oddělila a desetitisíce let se vyvíjela v naprosté izolaci. Podnebí a počasí se hodně změnilo. Lesy a zeleň zmizely... pusté stepi a pouště je nahradily, stav obyvatel proto naprosto poklesl a vymřela velká zvířata, která tam kdysi žila a dnes je dokládají jen nálezy obrovských kostí. Dnes jsou známy z Austrálie jen klokani, ptakopysci apod. Viděl jsem obrovské, do skal vytesané pomníky, obydlí, daleko starší než slavné Stonehenge. Nemá smysl podceňovat nikoho z jakékoliv rasy, tedy ani pozůstalé po té pozoruhodné minulosti, dnešní australské černochy. I oni mají dnes pozoruhodné zvyklosti a kulturu. To že se nepřizůsobili dostatečně civilizaci bílých, lze přičíst nejvíc nenávisti, jíž byli vystaveni. Také mám mnoho stanic s různými filmy. Bývá mi denně zle, tak sedím doma a čekám, co z toho bude. Televize mi dává zapomenout na zdravotní problémy. 

Přítel AM mi zaslal článek (viz zde ), Ani jsem ho nečetl, stačil mi titulek. A říkám si, že už političtí nepřátelé nevědí, co by si na nynějšího předsedu vlády A. Babiše vymysleli. Mně došel právě nový výměr důchodu, takže mohu porovnávat, kolik mi přidávaly přechozí vlády a kolik jsem dostal nyní. Ano, je to pořád málo, ale daleko víc než od předchozích. Bude to samozřejmě stačit sotva na pokrytí zdražování, ale vezmu-li levnější jízdné dálkové i městské dopravy, tak je to opravdu něco. Netuším, kolik nám mohou vlády přidat, ale iluse si nedělám. Nicméně fakta jsou rozhodující při posuzování čehokoliv.